Skip links

Pembe Estetik

Tedavilerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin...

Pembe Estetik

Dent Adal's Olarak Neler Yapıyoruz ?

Pembe estetik, diş etlerine yapılan estetik işlemlerine diş eti estetiği veya pembe estetik denilmektedir. Diş eti estetiğindeki amaç: asimetrik bozuklukların düzeltilmesidir. Başka bir deyişle kusursuz bir görüntüye sahip olmak için çeşitli nedenlerle diş etlerinde meydana gelen problemlerin; iltihap, kanayan diş etleri, diş eti çekilmesi, mor renkler, damak çekilmesi, ingiler ve diş etinde meydana gelmiş diğer diş eti hastalıklarının giderilmesi ve diş etinin sağlığına kavuşturulması için uygulanan işlemlere pembe estetik (diş eti estetiği) uygulaması denilmektedir. Tedavideki amaç dişler ile diş etlerindeki uyumu sağlamaktır.
 
Diş estetiğinde, dişlerin üzerine sarkan diş etleri varsa onlar kısaltılabilir veya dişlerden uzakta olan diş etleri varsa onlar da efektif hale getirilebilir.
 
Diş eti estetiği esnasında; diş eti çekilmesi, diş eti iltihabı, diş eti şişmesi, diş eti kanaması, diş eti kokusu, diş eti ağrısı gibi diş eti hastalıkları tespit edilmiş ise öncelikle alanında uzman bir diş hekimi tarafından tedavi edilmesi gerekmektedir.
 
Diş etlerinin sağlıklı olup olmadığını renginden anlayabiliriz. İyi ve sağlıklı bir diş eti pürüzsüz, parlak, dişi tam kavramasından ve renginin pembe olmasından anlaşılır. Gerekli tedavi işlemleri yapıldıktan sonra diş eti kendi rengini alacaktır.
 
Uygulanacak tedaviler hastanın ihtiyacına göre değişiklik gösterecektir. Hangi tedavinin uygulanmasına uzman diş hekimi tarafından karar verilir.

Hizmetlerimiz